Články .tez.cz | Weblog o internetovém marketingu, seo, copywritingu, reklamě a monetizaci

Čer/09

15

Bing! Fulltext opravdu kvalitní?

Se spuštěním “nového” fulltextového vyhledávače Bing se rozhořely diskuze na téma, jak na něj stavět SEO a zda-li to má vůbec smysl. Myslím, že tyto otázky nejsou až tak podstatné. Mě velmi zajímalo, jaký bude jeho SERP.

Logo Bing Microsoft

Logo Bing Microsoft

Bing! Bong! Kvalitní výsledky v SERPu

Bing přináší zajímavé novinky a především kvalitní výsledky – zatím. Český fulltext se zatím tváří velmi podařeně a zahraniční výsledky jsou rovněž hodně kvalitní. Já se však ptám: “Na jak dlouho?”. Samozřejmě, že nově spuštěný vyhledávač poskytuje relevantní výsledky – neboť mnoho testerů jej ladilo a výsledky dopilovávalo. Navíc není zaindexováno i přes velkou snahu vše co je možné na internetu nalézt. Není tedy otázkou jestli, ale kdy se stane Bing středem zájmu podstatné skupiny obyvatelstva a tím pádem i specialistů na SEO.

Vyplatí se Optimalizovat pro Bing?

Tak tato otázka je rovněž velmi častá v různých diskuzích webmasterů a odpověď? Samozřejmě! Každý možný zdroj návštěvnosti je potřeba! velmi mne překvapila schopnost rozlišit typ webu, kterou je Bing obdařen. Dokáže rozlišit e-shopy a uživatelské recenze, či blogy. Toto je jistě cesta jak nabídnout uživatelům obsah, který je potřeba a zároveň sám od sebe dává najevo jakým směrem se hodlá Bing ubírat.

Vhodné optimalizační techniky pro Bing

Zde bych mohl opakovat základy SEO, rád bych ale doporučil techniku, která má podle mého velký smysl pro Bing. A to motivace zákazníků k psaní uživatelských recenzí na oddělených samostatných stránkách. Tím, že dokáže Bing rozlišit klasické stránky od e-shopů,  je vhodné nenásilnou a nezávadnou formou dostat svůj obsah, také jinými kanály než přes e-shop, k uživatelům.

Zlatý věk informačně nabitých Minisites

Bing dle mého nastartuje tvorbu kvalitních, obsahových webů s originálním a hlavně informacemi nabitým obsahem. Uvidíme jak se vypořádá s praSEO a těším se až budu moci vyhodnotit všechny testy , které jsem na Bingu spustil. Dejme Microsoftu čas, protože projekt velikosti a náročnosti fulltextu, je opravdu třeba dostatečně dlouho testovat a ladit. Zároveň přeji Bingu, aby zvládl dostatečně rychle reagovat a hlavně odbourávat SPAM typu MFA webů.

RSS Feed

1 komentář for Bing! Fulltext opravdu kvalitní?

markijan | 13. Srpen 2009 at 19:46

Určitě je to něco novyho…a doufam ze i lepšiho nez je google

Leave a comment!

Přidávání komentářů vyžaduje přihlášení.

<< Jak určit rozpočet pro internetový marketing

Výběr vhodné formy webové prezentace >>

Tag Cloud